ffffadmin (ffffadmin) wrote in fursuittourney,
ffffadmin
ffffadmin
fursuittourney

FFFF 2010 Matchups and Schedule

As mentioned in the previous entry, the double-elimination portion of the tournament will have two-day polls instead of three. Bear that in mind when referencing the face-offs, especially since all this information is on the WikiFur page sans the dates.



Group A (Prelims 04/05)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Slayer the Lynx vs. Damion Tiger
Kodi vs. Heather Bunny

Kata'lina vs. Twizzler
Bosco vs. Kiki

Majin vs. Tzup
Anthony vs. Tartuffe

Twilight vs. Arbitrary Plaid
Randon Wolf vs. Tabbicus


Group B (Prelims 04/05)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Panda vs. Furball2k
Cero vs. Jaggers

Takala vs. Savannah
Rebel Wolf vs. Blue Hayze

Scrambles vs. Dakkota Wolf
Dieter vs. Zenny

Gunnar vs. Morg
Da-Fox vs. Restorf


Group C (Prelims 04/07)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Kiswara vs. Janko
Yappyfox vs. Melody Collie

Howee Husky vs. Maybe Mayham
Sid vs. Nbowa

Julian vs. Kawri
Syber vs. Dolmouth Jackal Wolf

Peridot vs. Ethan
Nevask vs. Amaterasu


Group D (Prelims 04/07)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Dynamite vs. Tobias Marrik
Oreo vs. Koinu-kun

Sydney vs. Diesel
DiNGO vs. Silver

Braille vs. Sage Jackal
Bit Shepherd vs. Kellogg Collie

Blooper vs. Rock-it Wolf
Azurin vs. Sasho Windfeather


Group E (Prelims 04/09)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Tatonga vs. Taren
Palmer Husky vs. Tyler Foxgood

Victoria vs. Kahlua
Delilah vs. CrossPaws

Cornwall vs. Dallas
Tundra vs. Canusky

Russ vs. Keenora
Candy vs. Groggy Fox


Group F (Prelims 04/09)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Sammy Stripes vs. Taxi
Orla Westie vs. Kataru

Frappuccino vs. Vegaguy
Walden vs. Dex

Snitcher vs. Caspian
Firebird vs. Taba

Spunky vs. Isis
Minstrel vs. Drakien


Group G (Prelims 04/12)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Crygus vs. Pepper Pup
Flux vs. Kaebora Gunbunny

Arex & Strawberry vs. Aerak
JTigerclaw vs. Mozee Otter

Spook (lemur) vs. Tac
Cage vs. Cedar Rabbit

Daisuke Husky vs. Doryuu
Flagstaff vs. Robodobie


Group H (Prelims 04/12)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Foxplay vs. Machozi
Cozamalotl vs. Cocoa

Greg the Husky vs. Leo (Bluewolf)
Gauge vs. Zak

Amarok Radjin vs. Lucifur
Fuzz Wolf vs. LMNOP

Aiden Raccoon vs. Shino
Frost Wolfdog vs. Tumbleweed Coyote


Group I (Prelims 04/14)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Manda Panda vs. Garrodor
Ceruno Werewolf vs. Ra-Fluffsky

Marley vs. Goldenwolf
Champ vs. Luciole

Merlot Otterpop vs. Amran
Malibu & Kahlua vs. Tyler Thylacine

Rukario vs. BooBooBunny
Tsuyoto vs. Alice Woofer


Group J (Prelims 04/14)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Cyrus vs. Cashew
Ichi Black vs. Rarakie

Moxie Foxie vs. Jax
Solstice Leopard vs. Flavius the Fox

Hilahila vs. Loki
Zeitgeist vs. Duke

Sugar vs. RaptorRed
Kojac Husky vs. Kallikai


Group K (Prelims 04/16)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
L.T. vs. OzKangaroo
Smartie vs. Lace

Paul Shepherd vs. Kaiya Softpaw
Pupsicle vs. T.H. Squirrel

Jase Husky vs. Jaffet
Dragon vs. Kio

Scabrous Vermicelli vs. Crash the Dog
Aura vs. Pistol Pup


Group L (Prelims 04/16)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Dbruin vs. Edmund
Tristan Husky vs. Okwaho

Keowolf vs. Daemeon
Axel Wolf vs. Stompy

Leka vs. Beefcake
Amethyst vs. Tauntaun

Cadbury the Alien vs. Clementine
Bryagh vs. Scape Goat


Group M (Prelims 04/19)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Saerak vs. Foxwell
Radium vs. Knight Wolf

Neo PanTyger vs. Purpleski
Wilson T. Longtail vs. Rummage Raccoon

Balto Woof vs. R'tan Weyrleader
Duncan the Dog vs. XavierWoof

Frost Bolt Husky vs. Snirf
Lil Chi Wolf vs. Lucky Wolf


Group N (Prelims 04/19)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Cash vs. Shay
Xale vs. Vega

Avery vs. Sigma Wolf
Nemeus vs. Juno

Rubix vs. LeAska
Nikoli vs. Foxglove Fennec

Beef Jerky vs. Poncho
Rudo Fennec vs. Syberfox Wolfbane


Group O (Prelims 04/21)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Jai Dingo vs. Silent Ravyn
Moxie Husky vs. Kootenay

Kaji vs. Ford Shepherd
Sonus vs. Renegade Skunk

Evil Duncan vs. Venga Badger
Milo vs. Cheeto

Che vs. Bailey
Bit vs. Shuri


Group P (Prelims 04/21)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Admiral vs. Fizz
Kelton Raccoon vs. Mune Artic Fox

Autumn vs. Sprocket
Roger A. Fox vs. Frostscar

Sadie Lee Schnauzer vs. Vin
Haku Kitty vs. Squeaky

Chelsea vs. Arbuncle
Sat Rat vs. Max Lyon


Group Q (Prelims 04/23)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Shadow vs. Naki
Hypr vs. Topfox

Finnish Fox vs. Doppler
Silent Wolf vs. Thistle

Pica vs. Scooter Squirrel
Atpaw vs. Tsune Murasame

Arinmal vs. Drummerfox
Fuji vs. Rathkin


Group R (Prelims 04/23)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Bacon Coyote vs. Kiyo
Cyan Fur Moana vs. Max Raltir

Ikari vs. Natalie
Xavier von Rottie vs. Brighton

Crush vs. JD Puppy
Chingado vs. Lucky Coyote

Rowsdower vs. Sardonis
Twitch Da Woof vs. Dark Prime


Group S (Prelims 04/26)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Pensive vs. DeSoto
Stormwolf vs. Woofer

Cake vs. Dale
Toxic Bunny vs. Croc

Roan vs. Chase
Nekomon vs. Klickitat

Frisbee vs. Sago
Tseatah vs. Nugget


Group T (Prelims 04/26)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Sniffer Husky vs. Locadocoon
Jackiedog vs. Sairys

Denso vs. ArtySkox
Mannheim vs. Wintergreen

Hallet vs. Terminotter
CB Bunnyroo vs. Bitzer

Arf vs. Cathlamet
Omi vs. Felony Boat


Group U (Prelims 04/28)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Bucktown Tiger vs. Exile Huscoon
Notch vs. Titana Crotu (V2)

Subby-coon vs. Pepper
Rammstein vs. Nihil

Darktiger vs. Byakko
Jack Tar vs. Growl Coon

Blackheart Lycia vs. Dean Wilson
North CoyDog vs. Sinatra


Group V (Prelims 04/28)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Furball vs. Te'
Hallow Fox vs. Cosmo

Wolfknight vs. Camper
Woofers Hayes vs. Joshua

Squip vs. Nougat
Dooey vs. Greifer

Tricky Pomeranian vs. Onai
Kitty vs. Altrus Fox


Group W (Prelims 04/30)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Siku Wolf vs. Chuckles Hyena
Baron vs. Virgil the HuskyDragon

Syberfox Wolfbane v2 vs. Cary Caribou
Razz vs. Soma

Shayzo vs. Anjin Otter
Feles Aerius vs. Midwest Cougar

Diz vs. Ghali
Terkwolf vs. Noble Wolf


Group X (Prelims 04/30)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Frostcat vs. Skroy
Ciro vs. Zets Raccoon

Sachicoon vs. Dodger
Lupercus vs. KoOkY!

Raven Wolf vs. Yuchi
Huskers vs. J.R. Schnauzer

Chef Sam vs. Toby the Klingon Targh
Amaretto vs. Binx Macaw


****************************************

Runner-up Bracket Survival Round
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Mon 05/03: Groups A-D
Wed 05/05: Groups E-H
Fri 05/07: Groups I-L
Mon 05/10: Groups M-P
Wed 05/12: Groups Q-T
Fri 05/14: Groups U-X

Winner's Bracket Qualifying Round
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Mon 05/17: Groups A-D
Wed 05/19: Groups E-H
Fri 05/21: Groups I-L
Mon 05/24: Groups M-P
Wed 05/26: Groups Q-T
(Memorial Day Break)
Mon 05/31: Groups U-X

Runner-up Bracket Qualifier Round
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Wed 06/02: Groups A-D
Fri 06/04: Groups E-H
Mon 06/07: Groups I-L
Wed 06/09: Groups M-P
Fri 06/11: Groups Q-T
Mon 06/14: Groups U-X

Regional Opening Round
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Thu 06/17: Regions 1-4
Mon 06/21: Regions 5-8
(Anthrocon Break)
Thu 07/01: Regions 9-12
Mon 07/05: Regions 13-16

Regional Quarterfinals
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Thu 07/08: Regions 1-4
Mon 07/12: Regions 5-8
Thu 07/15: Regions 9-12
Mon 07/19: Regions 13-16

Regional Semifinals
=-=-=-=-=-=-=-=--=-
Thu 07/22: Regions 1-8
Mon 07/26: Regions 9-16

Thu 07/29: Regional Finals
Mon 08/02: Regional Playoffs
Mon 08/09: Tourney Quarterfinals
Mon 08/16: Tourney Semifinals
Mon 08/23: Championship Match
Tags: tournament
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 37 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →